Yuna

Yuna

Už 10 rokov sa  venujem aktívnemu telesnému pohybu a som veľmi šťastná, že sa s vami môžem podeliť o svoje skúsenosti. Zaoberám sa...

Vincent Bariak

Vincent Bariak

Práca v klinickej praxi s ľuďmi,  ktorí vyhľadávajú odbornú pomoc mi otvorila dvere do sveta poznania ľudského bytia. Naše telo je silné, pružné a prispôsobené tak, aby bez váhania vedelo včas zareagovať. Pozície v ktorých sa ocitnete sú zamerané na odstránenie bolesti chrbtice, kĺbov, zlepšenie svalovej sily, stability, ale hlavne zlepšovanie kondície. Dôležitým prvkom sú strečingové cvičenia, ktorými sa svaly a šľachy stanú elastickejšími. V priebehu cvičení budeme vedome regulovať svoj dych. Správna pohybová aktivita vykonávaná v sociálnej interakcii s ostatnými ľuďmi dokáže byť liečivá. Ak práve teraz cítite absenciu pohybu, bolesti pri denných aktivitách, máte chybné držanie tela alebo len prechádzate stresovým obdobím je čas poslúchnuť varovné príznaky vášho tela.

Paľko Jankovič

Paľko Jankovič

Na začiatku to bola výzva, ale aj zvedavosť zároveň. Klasickú masáž postupne doplnila lymfodrenáž, bankovanie, reflexná masáž. No stále to nebolo ono, niečo mi tam ešte chýbalo. Odpoveď prišla v podobe Shiatsu. Nebola to masáž, akú som doteraz poznal.. Už dávno predtým som cítil, že je potrebné liečiť príčinu a nie následok, len som nevedel ako. Východ na rozdiel od západu vníma človeka celostne a vie, že všetko so všetkým súvisí. Shiatsu nie je všeliek, nevylieči nás, naše telo sa dôkaze lieči samo. Shiatsu je cesta, ktorá učí ako si možno udržať zdravie do vysokého veku dodržiavaním prírodných zákonitostí. To poznanie máme všetci v sebe, len sme na to vo víre moderného života akosi pozabudli.

Lucia Reinerová

Lucia Reinerová

Šport ma sprevádza celý môj život, tancovala som, hrala basketbal, robila fitnes a vždy som mala rada zdravý životný štýl.
S pilatesom som sa prvýkrát stretla v zahraničí, na skupinových cvičeniach. Neskôr, keď som začala mať problémy s chrbticou a hrozila mi operácia platničky, som sa k Pilatesu vrátila.
Táto korektívna metóda cvičenia zameraná na posilnenie stredu tela, mi pomohla zbaviť sa bolesti. Moje telo nielen dokonale ponaťahovala ale zároveň formovala. Naučila som sa správne dýchať,
svaly sa uvoľnili, myseľ oddýchla. Na mojich hodinách pre začiatočníkov sa postupne dostaneme od dýchania až po správne prevedenie cvikov tak, aby ste Pilates mohli cvičiť aj doma.